Roată pivotantă pentru aparate cu frână, banda de rulare gri, furcă neagră, diametru Ø 50 mm, tip prindere - alezaj pentru bolț, cap. port. 50 kg

Descriere
- Fixarea în flanșă prin șurub și piuliță
- carcasă din tablă de oțel vopsit negru
- janta din plastic rezistent cu rulment cu bile
- suprafață de rulare din cauciuc termoplastic, care nu lasă urme
- sistem de prindere tip alezaj pentru bolț - orificiu posterior pentru șurubul de fixare
Roți pivotante cu frână dublă, care blochează atât roata, cât și inelul rotativ, cu coroană dublă cu bile în capul rotativ.
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată pivotantă cu frână dublă |
| fixare | cu gaura în spate |
| roată - suprafață de contact | cauciuc gri |
| sarcină nominală | 50 kg |
| descărcare | 26 mm |
| diametrul găurii | 10,2 mm |
| diametrul roții | 50 mm |
| înălțime | 73 mm |
| lăţimea roții | 18 mm |



