Cărucior ESD cu polițe VARIOfit pentru zone de protecţie electrostatică (electrostatic protected areas EPA), 2 etaje, 600 x 400 mm. cap. port. 250 kg


Descriere
Cărucioarele ESD cu platformă și/sau platforme suprapuse etajate (polițe etajate) sunt o soluție esențială în protejarea echipamentelor electronice și asigurarea unui mediu de lucru sigur, prevenind defectarea componentelor sensibile la descărcări electrostatice.
- cărucioare anti-statice ESD, construcție sudată din profile de oțel, acoperită cu vopsea cu pulbere RAL7024 gri închis, cu suprafață conductivă electric
- în același timp, acoperirea cu pulbere asigură o rezistență ridicată împotriva deteriorărilor mecanice
- cărucioare ESD antistatice cu platforme suspendate (polițe etajate), joase, două roți fixe și două roți pivotante, pe jante din plastic cu rulmenți cu bile
- roți cu conducție electrică din cauciuc plin gri, care nu lasă urme
- 2 roți pivotante cu frână centrală EasySTOP și protecție pentru picioare VARIOfit®
- cărucioare ESD antistatice cu platforme suspendate (polițe etajate), joase, cap. port. 250 Kg și platforme suprapuse (suprafață de încărcare etajate) din plăci de lemn cu conducție electrică introduse în cadrul din oțel, cu marginea de 10 mm
Dimensiuni/alti Parametri
| dimensiunea cărucioarelor Dimensiunea bazei în MM pentru o comparație rapidă | 600 x 400 |
| suprafața de încărcare (L x l) | 605 x 410 mm |
| numărul de etaje | 2 buc. |
| greutate | 20 kg |
| sarcină nominală | 250 kg |
| sarcina nominală a poliței valabilă doar în cazul unei distribuții uniforme a sarcinii pe suprafața poliței | 80 kg |
| diametrul roții | 125 mm |
| înălţimea totală | 665 mm |
| lăţimea exterioară | 415 mm |
| lungimea exterioară | 675 mm |





