Dulap arhivare desene și planșe, armat, 5 sertare, format A0, culoare gri RAL7035


Descriere
Dulapurile de desen pentru depozitarea orizontală a desenelor și documentelor.
- sudate din tablă de oțel acoperită cu pulbere de înaltă calitate, constructie armata
- sertare pe ghidaje telescopice cu bile cu extensie de 600 mm, i.e. 94% pentru sertarele format A1 sau 68% pentru formatul A0
- înălțime de spațiu uniformă de 47 mm și capacitate de încărcare a sertarului de 40 kg
- un arc articulat continuu pe partea din față în interiorul sertarelor previne deteriorarea desenelor și a documentației la deschiderea/închiderea sertarelor
- dulapurile sunt echipate cu încuietoare centrală
În dulapurile armate, se folosesc profile suplimentare, care întăresc întreaga structură și permit amplasarea a dulapuri una peste alta.
Acest design permite amplasarea a 2 dulapuri cu 10 sertare sau 4 dulapuri cu 5 sertare una peste alta (max. 20 de sertare în total).
Contra cost, dulapul poate fi echipat ulterior cu un soclu, vezi Accesorii.
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | gri deschis RAL7035 ![]() |
| format | A0 |
| numărul de sertare | 5 buc. |
| greutate | 142 kg |
| adâncime | 920 mm |
| adâncime sertar | 886 mm |
| înălțime | 420 mm |
| lățime | 1315 mm |
| lăţime sertar | 1239 mm |




















