Transpalet electrică Ep F4, capacitate portantă 1500 kg

Descriere
- acționare și ridicare electrică
- baterie Litiu-Ion, usor de inlocuit si posibilitatea adaugarii unei a doua baterii
- garantie constructie: 36 luni, garantie baterie: 6 luni
Transpaletul F4 de la EP-Equipment este un transpalet manual compact, simplu și ușor de utilizat, cu acționare și ridicare electrică. Este ajutorul perfect pentru minimizarea efortului fizic depus de operator. Ideal pentru supermarketuri, magazine și operațiuni ușoare, unde femeile lucrează adesea cu ele, pentru care lucrul cu un transpalet clasic poate fi prea greu.
Bateria înlocuibilă cu litiu-ion poate fi foarte ușor îndepărtată și încărcată sau înlocuită cu una încărcată. Timpul de utilizare în funcționare este de aprox. 3 moto-ore. O baterie suplimentară poate fi comandată ca accesoriu.
Construcția camionului permite adăugarea unei a doua baterii și astfel dublarea timpului de funcționare a camionului.
Un încărcător extern de 24 V/4 A face parte din livrarea standard. Timpul necesar pentru a încărca complet o baterie goală este de aprox. 5 ore
Alti parametri:
Viteza de deplasare cu/fara sarcina: 4 / 4,5 km/h
Viteza de ridicare cu/fara sarcina: 0,017 / 0,002 m/s
Max. gradabilitate: cu/fără sarcină: 5 / 16%
Roți motrice/direcție: poliuretan 1x 210x70 mm
Role furci: poliuretan 2x 80x60 mm
Puterea motorului de tracțiune: 0,75 kW
Puterea motorului de ridicare: 0,5 kW
Baterie: 24V / 20 Ah
Dimensiuni/alti Parametri
| intervalul de ridicare (min.-max.) | 82 - 187 mm |
| Materialul roți de direcție | poliuretan |
| Materialul role la furcă | poliuretan |
| ridicarea | electrohidraulică |
| greutate | 120 kg |
| sarcină nominală | 1500 kg |
| înălţimea totală | 400 mm |
| lăţimea furcii | 150 mm |
| lăţimea totală | 590 mm |
| lungime furcă | 1150 mm |
| lungimea totală | 1550 mm |





















