Boxcontainer - container metalic stivuibil de transport cu capac rabatabil, cap. port. 1500 kg, Lxl:1200x800mm, gri RAL7005

Descriere
Boxcontainer metalic de trasnport și stivuire cu pereți plini tip euro lada metalica cu podea si pereti plini din tabla - container metalic stivuibil de transport și depozitare, profesional, cu pereți plini. Container metalic de trasnport și stivuire cu pereți plini - construcție sudată robustă din tablă de oțel cu nervuri, care asigură rigiditatea și o capacitate portantă mare a paleților. Pereți cu margine întărită pe tot perimetrul. Potrivite pentru manipulare cu căruciorul (distanța sol-platformă 100 mm) sau macaraua. Stâlpi de colț cu găuri de macara.
Vopsit standard cu vopsea sintetică.
Elemente de construcție:
stâlpi - tablă de 3,0 mm
podea - tablă de 2,0 mm
pereți laterali - tablă de 1,5 mm
Capac din tablă de oțel cu grosimea de 1,5 mm, cu margine consolidată pe perimetru, pe o parte cu balamale, pe cealaltă parte cu ochi pentru lacăt. Construcția capacului permite stivuirea paleților.
Dimensiuni/alti Parametri
| cadru | cu picioarele |
| culoare | gri RAL7005 ![]() |
| stivuire | 6 buc. |
| greutate | 62 kg |
| sarcină nominală | 1500 kg |
| înălțime de încărcare | 400 mm |
| înălțimea de stivuire | 536 mm |
| lățime | 800 mm |
| lăţimea exterioară | 840 mm |
| lungime | 1200 mm |
| lungimea exterioară | 1240 mm |











