Dulap de încărcare de siguranță pentru baterii litiu-ion, model BATTERY CHARGE LOCKER, 7 cutii, ușă albastră, dimensiuni 599 x 615 x 1953 mm


Descriere
- rezistenta la foc certificata 90 min din interior spre exterior conform EN 1363-1 si din exterior spre interior conform EN 14470-1
- potrivit pentru stocarea activă, adică stocarea și încărcarea simultană a bateriilor litiu-ion
- prize interioare, în total 20 prize 230V distribuite uniform pe toată înălțimea interioară, capacitate maximă de încărcare 3,68 kW, întrerupător 16A
- detector de fum intern încorporat cu opțiune de conectare la un sistem de avertizare (contact de comutare fără potențial)
- construcție robustă, cu izolație ignifugă și acoperire texturată și durabilă din rășină melaminică.
- un conector in tavan care permite conectarea la sistemul de ventilatie extern.
- picioare reglabile pentru așezare în poziție verticală. Baza integrata cu inaltimea de 100 mm pentru o manevrare usoara cu un transpalet (latime interioara 526 mm, inaltime interioara 90 mm).
- usa cu un singur canat cu inchidere automata, inchidere moale cu perna de aer, sigilii de calitate. Unghi de deschidere de 90° pentru depozitare și îndepărtare convenabilă. Închidere cu încuietoare cu cilindru cu control optic de blocare.
- o tavă de picurare de 12 l cu etanșare pe trei laturi pentru a colecta eventualele scurgeri care pot apărea de la arderea bateriilor
- design de culoare - corp întotdeauna în antracit RAL7016, suprafețe interioare și echipamente în gri deschis RAL7035 și uși în albastru RAL5010
echipament intern:
- contine 7 cutii metalice incuiabile pentru depozitarea si incarcarea bateriilor separate si protejate de accesul neautorizat (6x inaltime=aprox. 170mm, 1x inaltime=aprox. 360mm)
- fiecare cutie oferă acces la cel puțin 2 prize de 230 V și are propria pereche de chei
- livrarea include și o cheie principală care poate fi folosită pentru a deschide fiecare dintre cele 7 dulapuri
- pachetul include un set de autocolante și 2 seturi de brelocuri (numerotate 1-7)
- capacitate cutie 25 kg
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare carcasă/corp | antracit RAL7016 ![]() |
| culoare ușă | albastru RAL5010 ![]() |
| Număr compartimente | 7 buc. |
| greutate | 307 kg |
| adâncime | 615 mm |
| adâncimea interioară | 522 mm |
| înălțime | 1953 mm |
| înălțime interioară | 1647 mm |
| lățime | 599 mm |
| lăţimea interioară | 450 mm |











