Dulap din polietilenă pentru substanțe chimice corozive, H x L x A: 889 x 914 x 630 mm


Descriere
Fabricat din HDPE rezistent chimic, fără părți metalice care să se corodeze.
Pentru depozitarea în siguranță a acizilor puternici, cum ar fi acidul clorhidric, sulfuric sau azotic; sau alcaline cum ar fi hidroxid de sodiu, potasiu sau calciu.
- dulapul poate conține până la 36 de sticle de 2,5 litri și oferă rezistență chimică împotriva scurgerilor sau a fumului potențial dăunător atunci când depozitați acizi sau alcalii
- raftul reglabil intr-o grila de 76 mm are o capacitate de incarcare de 57 kg
- capacul detașabil, dar solid al căzii inferioare, cu o capacitate de 32 l, servește și ca un al doilea raft
- dulapurile pot fi stivuite, max 2 buc.
- patru orificii de ventilatie in peretele din spate cu posibilitatea de conectare la sistemul de ventilatie
- usa se poate inchide cu lacat pentru mai multa siguranta (nu este inclusa in livrare)
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | albastru ![]() |
| număr polițe | 2 buc. |
| greutate | 39 kg |
| adâncime | 635 mm |
| adâncimea interioară | 457 mm |
| înălțime | 889 mm |
| înălțime interioară | 711 mm |
| lățime | 914 mm |
| lăţimea interioară | 794 mm |










