Dulap de blat din polietilenă pentru substanțe corozive/acizi, H x L x A: 502 x 362 x 435 mm


Descriere
Fabricat din HDPE rezistent chimic, fără părți metalice care să se corodeze.
Pentru depozitarea în siguranță a acizilor puternici, cum ar fi acidul clorhidric, sulfuric sau azotic; sau alcaline cum ar fi hidroxid de sodiu, potasiu sau calciu.
- dulap la îndemână pentru așezare direct pe masa de laborator, ușă cu un singur canat
- dulapul poate conține până la 2 sticle de patru litri și oferă rezistență chimică împotriva scurgerilor sau a fumului potențial dăunător atunci când depozitați acizi sau baze
- include două boluri din polietilenă, utilizați unul în interiorul dulapului pentru a prinde orice vărsări și celălalt pentru a depozita sub dulap și scoateți pentru a fi folosit ca suprafață de lucru
- usa se poate inchide cu lacat pentru mai multa siguranta (nu este inclusa in livrare)
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | albastru ![]() |
| număr polițe | 0 buc. |
| greutate | 8,8 kg |
| adâncime | 435 mm |
| adâncimea interioară | 330 mm |
| înălțime | 502 mm |
| înălțime interioară | 368 mm |
| lățime | 362 mm |
| lăţimea interioară | 279 mm |








