Dulap portabile de siguranță pentru încărcarea acumulatorilor FWF 60


Descriere
- pentru depozitare în siguranță sau încărcarea bateriilor/acumulatorilor cu litiu pentru unelte de mână, biciclete electrice etc.
- rezistență la incendiu verificată MPA de peste 60 min din interior în exterior, în conformitate cu EN 1363-1
- construcție cu componente ignifuge, rezistente la incendiu (material plin omogen, ignifug, rezistent la incendiu). Garniturile speciale de protecție împotriva incendiului împiedică răspândirea flăcărilor
- portabil - mânere pe pereții laterali
- ușă dublă cu canat, cu încuietoare, blocare și prindere stabile
- blocare a ușii pe bazb de arc, pentru descărcarea controlată a presiunii în caz de explozie
- vopsire a ușii de culoare portocalie, similar RAL2004, corp gri antracit, similar RAL7035
– Alimentare cu curent electric prin prelungitor cu 4 prize 230V, 16A
– Întreruperea curentului de încărcare la deschiderea ușii
– Întreruperea încărcării în caz de incidente sau avarii
– Închiderea orificiilor de alimentare și evacuare a aerului prin termocupluri
Dimensiuni/alti Parametri
| blocare | cilindrică |
| culoare carcasă/corp | gri deschis RAL7035 ![]() |
| culoare ușă | portocaliu RAL2004 ![]() |
| greutate | 106 kg |
| adâncime | 660 mm |
| adâncimea interioară | 530 mm |
| înălțime | 520 mm |
| înălțime interioară | 450 mm |
| lățime | 800 mm |
| lăţimea interioară | 730 mm |





















