Cos de gunoi cu recipient interior, volum 90 l, HxLxl: 964x500x450 mm, culoare galben RAL1033


Descriere
Coșuri de gunoi din metal pentru colectare selectivă a gunoiului menajer reciclabil
- cosuri de gunoi pentru colectare selectiva sortata a deșeurilor municipale reciclabile cu posibilitate de utilizare atat in interior cat si exterior
- constructie foarte robusta din tablă zincată și postvopsită
- posibilitate de formare rânduri prin altaturarea de cosuri pentru formarea unei statii de colectare selectiva
- recipient metalic interior volum 90 litri (dimensiuni: 40x40x64 cm)
- eticheta autocolanta pentru deseuri sortate
Cos de gunoi pentru colectare selectiva sortata solid din tablă de grosime 1,5 mm cu tratament special de suprafata si pentru utilizarea in exterior. Acoperisul inclinat protejeaza conținutul cosului de ploaie si previne acumularea de gunoi pe capac. Spatiul interior al structurii este proiectat astfel incat deseurile sa cada direct in container si nu in spațiul ingust dintre peretele interior al cosului de gunoi si recipientul interior de colectare. Orificiu mare de introducere pe toate laturile cosului. Recipient interior de colectare detasabil din tabla zincata de grosime 0,8 mm. Deblocarea se face cu ajutorul unei chei triunghiulare (inclusă în setul de livrare).
Furnizam cosuri cu etichete autoadezive 170x170 mm cu simboluri ale deseurilor sortate, eticheta poate fi amplasata pe usa sau pe acoperisul inclinat.
Cosul de gunoi are gauri in partea inferioara pentru ancorarea la baza si asigurarea impotriva furtului. Cosurile pot fi conectate intre ele formand randuri, materialul de montare face parte din livrare.
Culoare: corp cos de gunoi gri RAL7031, acoperis si usa colorate.
Dimensiuni/alti Parametri
| colectare selectivă deșeur | da |
| construcție - material | zincat, vopsit |
| containerul din interior | zincat |
| cu scrumier | nu |
| culoare | galben RAL1033 ![]() |
| utilizare | pentru exterior |
| greutate | 37 kg |
| volum | 90 l |
| adâncime | 450 mm |
| înălțime | 964 mm |
| lățime | 500 mm |


















