Cutie din plastic IndustrieBox, lxLxH: 400x183x81 mm, pentru raft, roșie

Descriere
Cutii din plastic IndustrieBox stivuibile industriale atelier productie o alegere ideala pentru o organizare depozitare manipulare si prezentare eficienta in compania dvs a diferitelor produse, organe de masini si scule necesare in activitate desfasurata sau rezultate din activitatea dvs.
- cutii de plastic pentru raft cu fund cu suprafață în formă de bule pentru o mai bună aderență a pieselor mici
- cutii fabricate din polipropilenă de înaltă calitate, incasabilă, rezistentă la uleiuri, grăsimi și la majoritatea substanțelor alcaline
- temperatura recomandabilă în intervalul -10°C până la +60°C
- cutiile pentru raft sunt stivuibile
- în peretele frontal, caneluri pentru prindere ușoară și fereastră pentru introducerea etichetei
- în pereții laterali, canelurii interioare pentru divizarea internă pentru a facilita eventuala utilizare a separatoarelor ca și despărțitori transversali
Cutii din plastic IndustrieBox 400 x 183 x 81 mm
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | roșu ![]() |
| număr max. de separatoare transversale | 6 buc. |
| capacitate | 15 kg |
| greutate | 0,33 kg |
| sarcină nominală | 5 kg |
| înălțime interioară | 75 mm |
| înălţimea exterioară | 81 mm |
| lăţimea exterioară | 183 mm |
| lăţimea interioară | 170 mm |
| lungimea exterioară | 400 mm |
| lungimea interioară | 370 mm |





