Cutie din plastic IndustrieBox, lxLxH: 300x91x81 mm, pentru raft, albastră

Descriere
Cutii din plastic IndustrieBox stivuibile industriale atelier productie o alegere ideala pentru o organizare depozitare manipulare si prezentare eficienta in compania dvs a diferitelor produse, organe de masini si scule necesare in activitate desfasurata sau rezultate din activitatea dvs.
- cutii de plastic pentru raft cu fund cu suprafață în formă de bule pentru o mai bună aderență a pieselor mici
- cutii fabricate din polipropilenă de înaltă calitate, incasabilă, rezistentă la uleiuri, grăsimi și la majoritatea substanțelor alcaline
- temperatura recomandabilă în intervalul -10°C până la +60°C
- cutiile pentru raft sunt stivuibile
- în peretele frontal, caneluri pentru prindere ușoară și fereastră pentru introducerea etichetei
- în pereții laterali, canelurii interioare pentru divizarea internă pentru a facilita eventuala utilizare a separatoarelor ca și despărțitori transversali
Cutii din plastic IndustrieBox 300 x 91 x 81 mm
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | albastru ![]() |
| număr max. de separatoare transversale | 4 buc. |
| capacitate | 6 kg |
| greutate | 0,16 kg |
| sarcină nominală | 2 kg |
| înălțime interioară | 75 mm |
| înălţimea exterioară | 81 mm |
| lăţimea exterioară | 91 mm |
| lăţimea interioară | 80 mm |
| lungimea exterioară | 300 mm |
| lungimea interioară | 270 mm |





