Transpalet electrică Pramac AGILE, capacitate portantă 1200 kg


Descriere
- acționare: electrică sau manuală
- baterie cu litiu cu durată lungă de viață, ușor de înlocuit
- greutate totală doar 88 kg
- fabricat în UE
AGILE este compact, ușor, simplu și ușor de utilizat, făcându-l soluția perfectă pentru a minimiza efortul solicitat de operator. Ideal pentru supermarketuri, magazine cu amănuntul și engross, precum și în alte tipuri afaceri.
Cu AGILE, ambele roți sunt angrenate asigurând cea mai bună aderență. Poate urca pante de maxim 5% la sarcină maximă; viteza max. 5,3 km / h. Controlul tracțiunii previne pierderea aderenței, asigură siguranța și minimizează uzura roților.
Utilizând comutatorul încorporat puteți comuta între acționarea electrică sau manuală. În modul electric, transpaletul este echipat cu frână. Nu vă fie teamă că se descarcă bateria, în modul manual AGILE se comportă ca un transpalet manual.
Bateria cu litiu de 10,4 Ah poate fi ușor demontată și înlocuită. O baterie de schimb suplimentară poate fi comandată ca accesoriu. Bateria este garantată timp de un an. Timpul de încărcare este de aprox. 2 ore, timp de utilizare de până la 3 ore. Este inclus un încărcător extern
QUICK LIFT – opțiunea perfectă pentru o ridicare rapidă
Pompă hidraulică special concepută pentru a ecomisi timp și a ridica eficient. Este nevoie doar de 2 acționări pentru a ridica paletul și a putea să fie manipulat (desigur în limita capacității portante recomandate). Funcția de ridicare rapidă poate să fie utilizată doar pentru sarcini de până la 150 Kg.
Roți de direcție: 200x40 mm, jantă cuciuc negra
Roți la furcă: 82x60 mm, nailon, tandem
Dimensiuni/alti Parametri
| intervalul de ridicare (min.-max.) | 85 - 200 mm |
| Materialul roți de direcție | cauciuc negru |
| Materialul role la furcă | nailon |
| ridicarea | quick lift |
| greutate | 88 kg |
| sarcină nominală | 1200 kg |
| lăţimea furcii | 150 mm |
| lăţimea totală | 525 mm |
| lungime furcă | 1150 mm |















