Transpalet manual tip foarfecă PRAMAC HX10E, ridicare electrohidraulică 85-800 mm, cap.port. 1000 kg


Descriere
- fabricat în UE
- se ridică uniform și rapid, evitând efortul fizic
- baterie auto incorporata standard 12V/60Ah
Transpalet manual tip foarfece, multifuncțional - elevator sau transpalet.
Ridicare electro-hidraulică cu baterie auto încorporată standard 12V/60Ah (oferim o garanție de 6 luni la baterie). Un încărcător extern este inclus în livrarea standard.
Viteza de ridicare:
- fără sarcină: 0,13 m/s
- cu sarcină: 0,08 m/s
Când se atinge înălțimea de ridicare de aproximativ 400 mm, căruciorul devine automat un dispozitiv staționar și nu mai este capabil să se miște, roțile de direcție sunt eliberate prin suporturile laterale, ceea ce sporește stabilitatea căruciorului. Reglarea continuă a procesului de coborâre protejează mărfurile împotriva deteriorării. Supapă de siguranță pentru protecție împotriva eventualei supraîncărcări.
roți de direcție: 200x50 mm, jantă cauciuc negru
roți la furcă: 80x50 mm, poliuretan, single
Dimensiuni/alti Parametri
| intervalul de ridicare (min.-max.) | 85 - 800 mm |
| Materialul roți de direcție | cauciuc negru |
| Materialul role la furcă | poliuretan |
| ridicarea | electrohidraulică |
| greutate | 139 kg |
| sarcină nominală | 1000 kg |
| lăţimea furcii | 160 mm |
| lăţimea totală | 540 mm |
| lungime furcă | 1150 mm |

















