Transpalet manual tip foarfecă PRAMAC HX10M, cap.port. 1000 kg, înălțime de ridicare 85-800 mm, roți din poliuretan


Descriere
- fabricat în UE
- QUICK-LIFT
Transpalet manual tip foarfece, multifuncțional - elevator sau transpalet.
Când se atinge înălțimea de ridicare de aproximativ 400 mm, căruciorul devine automat un dispozitiv staționar și nu mai este capabil să se miște, roțile de direcție sunt eliberate prin suporturile laterale, ceea ce sporește stabilitatea căruciorului. Reglarea continuă a procesului de coborâre protejează mărfurile împotriva deteriorării. Supapă de siguranță pentru protecție împotriva eventualei supraîncărcări. Pentru sarcini de până la 150 kg funcționează ridicarea rapidă; pentru înălțimea maximă de ridicare sunt necesare aproximativ 30 curse, pentru sarcini grele sunt necesare până la 60 de curse.
roți de direcție: 180x50 mm, jantă poliuretan
roți la furcă: 75x50 mm, single
Dimensiuni/alti Parametri
| intervalul de ridicare (min.-max.) | 85 - 800 mm |
| Materialul roți de direcție | poliuretan |
| Materialul role la furcă | poliuretan |
| ridicarea | quick lift |
| greutate | 104 kg |
| sarcină nominală | 1000 kg |
| lăţimea furcii | 160 mm |
| lăţimea totală | 540 mm |
| lungime furcă | 1150 mm |









