Transpalet cu zgomot redus Pramac SILENT, capacitate portantă 2000 kg, roți din cauciuc/poliuretan


Descriere
Transpalet pentru paleti cu manevrare manuală cu ridicare hidraulică tip liză pentru paleti manuală sau cărucior elevator pentru paleti cu furcă cu cursă joasă pentru transportul mărfurilor pe europaleți și platforme de dimensiuni similare, adecvate pentru ridicarea cu stivuitorul. Cadrul de oțel armat asigură rezistența și rigiditatea construcției.
Bară de tractare cu mâner ergonomic și suport de cauciuc. Agregatul hidraulic formează un circuit hidraulic închis, alcătuit dintr-o piesă de turnare compactă cu supapă de suprasarcină integrată.
Transpaletul manual PRAMAC Silent a fost special creat pentru a reduce emisiile de zgomot. Transpaletul PRAMAC Silent este astfel ideal pentru a fi utilizat în zonele rezidențiale cu supermarket-uri, în perimetrul adiacent unităților sanitare, etc.
Nivelul max. de zgomot pentru PRAMAC Silent este de până la 60dB, iar acest fapt este confirmat prin certificatul PIEK.
Pentru a putea să atingă un nivel atât de redus al emisiilor de zgomot și de vibrații transpaletul Pramac Silent a fost dotat cu:
- role triple din poliuretan moale (75 Shore)
- role pivotante cu anvelopă din cauciuc tip bandaj
- mâner de manipulare solid
- cap de furcă zincat cu găuri cu toleranță redusă
- bolțuri cu toleranță redusă
- bucși din plastic pe toate conexiunile din metal
- mâner modificat cu tijă acoperită cu cauciuc
Lisă manuală pentru transportul și manipularea paleților pentru deplasarea paleților și depășirea obstacolelor, vârfurile furcii sunt echipate în partea de jos cu două role de protecție.
roți de direcție: 200x50 mm, cauciuc negre
roți la furcă: 80x30 mm, soft poliuretan, triple
fabricat în UE
Dimensiuni/alti Parametri
| intervalul de ridicare (min.-max.) | 85 - 200 mm |
| Materialul roți de direcție | cauciuc negru |
| Materialul role la furcă | soft poliuretan |
| ridicarea | standard |
| greutate | 78 kg |
| sarcină nominală | 2000 kg |
| lăţimea furcii | 150 mm |
| lăţimea totală | 525 mm |
| lungime furcă | 1150 mm |













