Transpalet manual Pramac GS EVO, capacitate portantă 3000 kg, roți din poliuretan/poliuretan


Descriere
Transpalet pentru paleti cu manevrare manuală cu ridicare hidraulică tip liză pentru paleti manuală sau cărucior elevator pentru paleti cu furcă cu cursă joasă pentru transportul mărfurilor pe europaleți și platforme de dimensiuni similare, adecvate pentru ridicarea cu stivuitorul. Cadrul de oțel armat asigură rezistența și rigiditatea construcției.
Bară de tractare cu mâner ergonomic și suport de cauciuc. Agregatul hidraulic formează un circuit hidraulic închis, alcătuit dintr-o piesă de turnare compactă cu supapă de suprasarcină integrată.
Lisă manuală pentru transportul și manipularea paleților pentru deplasarea paleților și depășirea obstacolelor, vârfurile furcii sunt echipate în partea de jos cu două role de protecție.
roți de direcție: 200x45 mm, jantă poliuretan
roți la furcă: 82x60 mm, poliuretan, tandem
fabricat în UE
Dimensiuni/alti Parametri
| intervalul de ridicare (min.-max.) | 85 - 200 mm |
| Materialul roți de direcție | poliuretan |
| Materialul role la furcă | poliuretan |
| ridicarea | standard |
| greutate | 88 kg |
| sarcină nominală | 3000 kg |
| lăţimea furcii | 150 mm |
| lăţimea totală | 525 mm |
| lungime furcă | 1150 mm |













