Transpalet manual Pramac GS EVO cu ridicare rapidă, capacitate portantă 2500 kg, roți din nylon/poliuretan


Descriere
Transpalet pentru paleti cu manevrare manuală cu ridicare hidraulică tip liză pentru paleti manuală sau cărucior elevator pentru paleti cu furcă cu cursă joasă pentru transportul mărfurilor pe europaleți și platforme de dimensiuni similare, adecvate pentru ridicarea cu stivuitorul. Cadrul de oțel armat asigură rezistența și rigiditatea construcției.
Bară de tractare cu mâner ergonomic și suport de cauciuc. Agregatul hidraulic formează un circuit hidraulic închis, alcătuit dintr-o piesă de turnare compactă cu supapă de suprasarcină integrată.
Lisă manuală pentru transportul și manipularea paleților pentru deplasarea paleților și depășirea obstacolelor, vârfurile furcii sunt echipate în partea de jos cu două role de protecție.
roți de direcție: 200x45 mm, nylon
roți la furcă: 82x60 mm, nylon, tandem
QUICK LIFT – opțiunea perfectă pentru o ridicare rapidă
Pompă hidraulică special concepută pentru a ecomisi timp și a ridica eficient. Este nevoie doar de 3 acționări pentru a ridica paletul și a putea să fie manipulat (desigur în limita capacității portante recomandate), iar din 5 acționări se atinge maximul cursei de ridicare.
Funcția de ridicare rapidă poate să fie utilizată doar pentru sarcini de până la 150 Kg.
În cazul sarcinilor ce depășesc această greutate, hidraulica se va adapta singură la modul de ridicare standard și astfel va fi nevoie de 12 acționări pentru a atinge nivelul maxim al cursei de ridicare.
fabricat în UE
Dimensiuni/alti Parametri
| intervalul de ridicare (min.-max.) | 85 - 200 mm |
| Materialul roți de direcție | nailon |
| Materialul role la furcă | nailon |
| ridicarea | quick lift |
| greutate | 63 kg |
| sarcină nominală | 2500 kg |
| lăţimea furcii | 150 mm |
| lăţimea totală | 525 mm |
| lungime furcă | 1150 mm |









