Transpalet manual cu posibilități de manipulare multiple, cap. port. 1500 kg,

Descriere
Transpalet pentru paleti cu manevrare manuală cu ridicare hidraulică tip liză pentru paleti manuală sau cărucior elevator pentru paleti cu furcă cu cursă joasă pentru transportul mărfurilor pe europaleți și platforme de dimensiuni similare, adecvate pentru ridicarea cu stivuitorul. Cadrul de oțel armat asigură rezistența și rigiditatea construcției.
Bară de tractare cu mâner ergonomic și suport de cauciuc. Agregatul hidraulic formează un circuit hidraulic închis, alcătuit dintr-o piesă de turnare compactă cu supapă de suprasarcină integrată.
Transpalet manual cu posibilități de manipulare multiple. Pentru o mișcare transversală a a transpaletului manual cu patru căi, acesta este ridicat la o înălțime de ridicare de peste 200 mm, astfel ca rolele transversale de la vârful furcii să fie în contact cu solul. Potrivit pentru manipularea paleților într-un spațiu limitat, de ex. pe platforma unui camion
Roți de direcție: 200x50 mm, FE/PU
Role la furcă: 80x70 mm, PU, tandem
+ rolele transversale: 65x60 mm, PA
Dimensiuni/alti Parametri
| intervalul de ridicare (min.-max.) | 85 - 210 mm |
| Materialul roți de direcție | poliuretan |
| Materialul role la furcă | poliuretan |
| ridicarea | standard |
| greutate | 92 kg |
| sarcină nominală | 1500 kg |
| lăţimea furcii | 160 mm |
| lăţimea totală | 540 mm |
| lungime furcă | 1150 mm |





