Roată cu furcă fixă, electro-conductiv, tip prindere - sistem tip placă, cap. port. 100 kg

Descriere
- carcasă (furcă) din tablă de oțel presată, galvanizată
- centrul roților este din tablă galvanizată, prevăzut cu rulmenți de precizie
- sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șurub și piuliță
- suprafață de rulare din cauciuc plin negru (duritate 80 Shore A) care nu murdărește podeaua
- cu apărători
- rezistente la temperaturi cuprinse între -20°C și +85°C
- electro-conductiv
- respectă standardul EN 12530
- carcasă (furcă) din tablă de oțel presată, galvanizată
- centrul roților este din tablă galvanizată, prevăzut cu rulmenți de precizie
- sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șurub și piuliță
- suprafață de rulare din cauciuc plin negru (duritate 85 Shore A) care nu murdărește podeaua
- cu apărători
- rezistente la temperaturi cuprinse între -20°C și +60°C
- electro-conductiv
- respectă standardul EN 12532
- fixare cu ajutorul plăcii de montare și a patru șuruburi
- fixare cu ajutorul plăcii de montare și a patru șuruburi
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată cu furcă fixă |
| dimensiune placă | 77 x 67 mm |
| distanța dintre găurile pentru șuruburi | 61x51 / 56x46 mm |
| fixare | cu placă de fixare |
| roată - suprafață de contact | cauciuc negru |
| capacitate de încărcare statică | 200 kg |
| greutate | 1 kg |
| sarcină nominală | 100 kg |
| diametrul găurii | 8,5 mm |
| diametrul roții | 125 mm |
| înălțime | 160 mm |
| lăţimea roții | 32 mm |



