Roată compactă pivotantă, electro-conductiv, tip prindere - sistem tip placă, cap. port. 55 kg

Descriere
- carcasă (furcă) din tablă de oțel presată, galvanizată
- centrul roților este din tablă galvanizată, prevăzut cu rulmenți de precizie
- sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șurub și piuliță
- suprafață de rulare din cauciuc plin negru (duritate 80 Shore A) care nu murdărește podeaua
- cu apărători
- rezistente la temperaturi cuprinse între -20°C și +85°C
- electro-conductiv
- respectă standardul EN 12530
- carcasă (furcă) din tablă de oțel presată, galvanizată
- centrul roților este din tablă galvanizată, prevăzut cu rulmenți de precizie
- sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șurub și piuliță
- suprafață de rulare din cauciuc plin negru (duritate 85 Shore A) care nu murdărește podeaua
- cu apărători
- rezistente la temperaturi cuprinse între -20°C și +60°C
- electro-conductiv
- respectă standardul EN 12532
- fixare cu ajutorul plăcii de montare și a patru șuruburi
- rând dublu de bile în capul pivotant
- fixare cu ajutorul plăcii de montare și a patru șuruburi
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată pivotantă |
| dimensiune placă | 60 x 60 mm |
| distanța dintre găurile pentru șuruburi | 48x48 / 38x38 mm |
| fixare | cu placă de fixare |
| roată - suprafață de contact | cauciuc negru |
| capacitate de încărcare statică | 110 kg |
| greutate | 0,37 kg |
| sarcină nominală | 55 kg |
| diametrul găurii | 6,3 mm |
| diametrul roții | 75 mm |
| înălțime | 100 mm |
| lăţimea roții | 25 mm |



