Roată compactă pivotantă cu frână, electro-conductiv, tip prindere - alezaj pentru bolț, cap. port. 55 kg

Descriere
- carcasă (furcă) din tablă de oțel presată, galvanizată
- centrul roților este din tablă galvanizată, prevăzut cu rulmenți de precizie
- sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șurub și piuliță
- suprafață de rulare din cauciuc plin negru (duritate 80 Shore A) care nu murdărește podeaua
- cu apărători
- rezistente la temperaturi cuprinse între -20°C și +85°C
- electro-conductiv
- respectă standardul EN 12530
- rând dublu de bile în capul pivotant
- orificiu posterior pentru șurubul de fixare
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată pivotantă cu frână dublă |
| fixare | cu gaura în spate |
| roată - suprafață de contact | cauciuc negru |
| capacitate de încărcare statică | 110 kg |
| greutate | 0,34 kg |
| sarcină nominală | 55 kg |
| descărcare | 24 mm |
| diametrul găurii | 11 mm |
| diametrul roții | 75 mm |
| înălțime | 100 mm |
| lăţimea roții | 25 mm |



