Dulap metalic cu cutii de plastic, dulap ESD antistatic de atelier cu 44 cutii organizare depozitare, uși batante cu fereastră transparentă, HxLxl: 1950x950x400 mm, 9 x polițe, antracit RAL7016/portoc


Descriere
- dulap antistatic ESD pentru protectie impotriva descarcarilor electrostatice
- conform cu standardele ESD, recomandate pentru locurile de munca EPA (ESD Protected Area)
(IEC 61340-5-1:2016)
Dulap metalic antistatic ESD sudat avand componentele acoperite cu vopsea ESD si dotate cu puncte de impamantare
- componetele de plastic, incuietorile, manerele si etichetele nu sunt conductive ESD
- uși cu balamale, care se închide prin încuietoare cu bolț în două puncte și cilindru
Polite cu capacitate de incarcare de pana la 100 kg, ajustabile pe inaltime si acoperite cu vopsea ESD
- dulapurile antistatice ESD pot fi echipate cu sertare si polite
Pentru stoacarea sau depoziterea componentelor materiale mici tip oragane de masini.
Cutiile ESD sunt confectionate din plastic antistatic (PP)
- culoare neagra si pot fi stivuite
Uși cu fereastră au fost prevăzute geamuri securit ESG
Numărul de cutii de depozitare (lung. x lăț. x înălț.):24 buc. dimensiuni 350x210x150 mm
20 buc. dimensiuni 235x145x125 mm
Dimensiuni/alti Parametri
| configurația ușii | uși batante cu fereastră |
| culoare carcasă/corp | antracit RAL7016 ![]() |
| culoare ușă | portocaliu RAL1028 ![]() |
| număr polițe | 9 buc. |
| numărul de recipiente | 44 buc. |
| greutate | 111 kg |
| sarcina nominală a poliței valabilă doar în cazul unei distribuții uniforme a sarcinii pe suprafața poliței | 100 kg |
| sarcină nominală carcasă | 400 kg |
| adâncime | 400 mm |
| înălțime | 1950 mm |
| lățime | 950 mm |








