Dulap metalic de atelier ESD cu uși batante, HxLxl: 1950x950x400 mm, 4 x polițe 100 kg, antracit RAL7016/portocaliu RAL1028


Descriere
- dulap antistatic ESD pentru protectie impotriva descarcarilor electrostatice
- conform cu standardele ESD, recomandate pentru locurile de munca EPA (ESD Protected Area)
(IEC 61340-5-1:2016)
Dulap ESD antistatic sudat avand componentele acoperite cu vopsea ESD si dotate cu puncte de impamantare
- componetele de plastic, incuietorile, manerele si etichetele nu sunt conductive ESD
Polite cu capacitate de incarcare de pana la 100 kg, ajustabile pe inaltime si acoperite cu vopsea ESD
- dulapurile antistatice ESD pot fi echipate cu sertare si polite
Uși pline cu balamale, care se închide prin încuietoare cu bolț în două puncte și cilindru
Dimensiuni/alti Parametri
| configurația ușii | ușă batantă dublă |
| culoare carcasă/corp | antracit RAL7016 ![]() |
| culoare ușă | portocaliu RAL1028 ![]() |
| număr polițe | 4 buc. |
| greutate | 71 kg |
| sarcina nominală a poliței valabilă doar în cazul unei distribuții uniforme a sarcinii pe suprafața poliței | 100 kg |
| sarcină nominală carcasă | 400 kg |
| adâncime | 400 mm |
| înălțime | 1950 mm |
| lățime | 950 mm |






