Dulap metalic de atelier ESD cu uși batante cu fereastră transparentă, HxLxl: 1950x1044x655 mm, 4 x polițe 100 kg, gri RAL7035


Descriere
- dulap antistatic ESD pentru protectie impotriva descarcarilor electrostatice
- conform cu standardele ESD, recomandate pentru locurile de munca EPA (ESD Protected Area)
(IEC 61340-5-1:2016)
Dulap ESD antistatic sudat avand componentele acoperite cu vopsea ESD si dotate cu puncte de impamantare
- componetele de plastic, incuietorile, manerele si etichetele nu sunt conductive ESD
Polite cu capacitate de incarcare de pana la 100 kg, ajustabile pe inaltime si acoperite cu vopsea ESD
- dulapurile antistatice ESD pot fi echipate cu sertare si polite
Uși cu fereastră au fost prevăzute geamuri securit ESG
- ușă cu balamale, cu un unghi de deschidere de 180°
- care se închide prin încuietoare cu bolț în două puncte și cilindru
Dimensiuni/alti Parametri
| configurația ușii | uși batante cu fereastră |
| culoare carcasă/corp | gri deschis RAL7035 ![]() |
| culoare ușă | gri deschis RAL7035 ![]() |
| număr polițe | 4 buc. |
| greutate | 98 kg |
| sarcina nominală a poliței valabilă doar în cazul unei distribuții uniforme a sarcinii pe suprafața poliței | 100 kg |
| sarcină nominală carcasă | 600 kg |
| adâncime | 655 mm |
| înălțime | 1950 mm |
| lățime | 1044 mm |





