Banc de atelier KOMBI, lxLxH: 1500x700x880, 1 modul dulap atașabil sub banc, 5 sertare, gri RAL7035/ albastru RAL5012


Descriere
Blat standard din traverse de fag îmbinate în pană prin lipire de-a lungul, grosime 40 mm, cu marginile superioare teșite, tratate la exterior cu o soluție din lac de ulei de in și ingrediente.
Cadru - construcție stabilă sudată din oțel, acoperită cu vopsea cu pulbere de calitate ridicată.
Box container/dulapuri pentru banc de atelier – Structură din tablă de oțel, acoperită complet cu vopsea cu pulbere. Blocare centrală cu siguranță pentru o singură extensie, adică poate fi deschis un singur sertar la un moment dat.
Sertare cu glisoare cu rulmenți, extractibile în proporție de 100%, capacitatea de încărcare a sertarului 80 kg. Interiorul sertarelor este pregătit pentru utilizarea separatoarelor. Mânerele cu etichetă se extind pe întreaga lățime a sertarului; apărătoarea etichetei este din plastic transparent.
Uși cu închidere într-un punct, mâner din plastic cu încuietoare cilindrică integrată. Uși cu mecanism de blocare cu arc, care împiedică deschiderea automată în poziție deschisă. Datorită designului tehnic, ușa se deschide opțional spre dreapta sau spre stânga.
Bancurile de lucru KOMBI sunt livrate dezasamblate, adică blatul nu este fixat de cadru sau de dulap.
Montajul este foarte simplu, deoarece în blat sunt premontate bolțuri - inserții filetate speciale, în care urmează să fie înșurubate șuruburile metrice obișnuite.
Echipare masă banc lucru KOMBI cu 1 modul cu 5 sertare (dulap tip picior banc lucru) și 1 cadru-picior:
1x Picior banc de atelier, fix
1x Dulap de atelier cu sertare:
1x sertare 75 mm
1x sertare 100 mm
1x sertare 125 mm
1x sertare 200 mm
1x sertare 250 mm
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare carcasă/corp | gri deschis RAL7035 ![]() |
| culoare ușă | albastru deschis RAL5012 ![]() |
| numărul de sertare | 5 buc. |
| capacitate portantă sertar | 80 kg |
| greutate | 106 kg |
| sarcină nominală | 1100 kg |
| adâncime | 700 mm |
| adâncime sertar | 459 mm |
| grosime blat de lucru | 40 mm |
| înălțime | 880 mm |
| lățime | 1500 mm |
| lăţime sertar | 459 mm |



















