EUR-Boxpalet metalic - palet cu pereți din plasă de sârmă, cu capac, 1200x800x800 mm, culoare gri RAL7030

Descriere
Gitterbox - Eur-Boxcontainer cu pereți tip grilaj sârmă stivuibili cu patru căi de acces permit trei moduri de manipulare:
• cu ajutorul găurilor de macara
• cu stivuitorul sau căruciorul accesibil din toate cele patru laturi
• pe căi cu role
Container metalic stivuibil de transport cu capac rabatabil. Construcția de bază și parametrii ca în cazul EUR-Boxpalet de stivuire profesionale, dar suplimentar cu capacul articulat, care protejează bunurile împotriva furtului și deteriorării.
Fundul: panouri din lemn în profile omega, introduse într-un cadru de oțel din profile L, distanța sol-platformă (înălțimea piciorului) 100 mm, dimensiuni la transport 760/590 mm.
Pereți: grilaj cu dimensiunea ochiului de plasă 50 × 50 mm, diametrul sârmei 4 mm, introdus într-un cadru de oțel din profile L, cea de sus având o măsuță de scris de 320 × 240 mm.
Tratament de suprafață: versiunea standard monocromă, RAL7030 - gri.
Dimensiuni/alti Parametri
| cadru | cu picioarele |
| culoare | gri RAL7030 ![]() |
| pereți laterali | pereți tip grilaj, unul pliabil la jumătate |
| stivuire | 4 buc. |
| greutate | 76 kg |
| sarcină nominală | 1500 kg |
| înălțime | 800 mm |
| înălţimea exterioară | 970 mm |
| lățime | 800 mm |
| lăţimea exterioară | 835 mm |
| lungime | 1200 mm |
| lungimea exterioară | 1240 mm |










