Cărucior ESD VARIOfit, 5 polițe înclinabilă 1240x610 mm


Descriere
Cărucioarele ESD cu platformă și/sau platforme suprapuse etajate (polițe etajate) sunt o soluție esențială în protejarea echipamentelor electronice și asigurarea unui mediu de lucru sigur, prevenind defectarea componentelor sensibile la descărcări electrostatice.
- cărucioare anti-statice ESD, construcție sudată din profile de oțel, acoperită cu vopsea cu pulbere RAL7024 gri închis, cu suprafață conductivă electric
- în același timp, acoperirea cu pulbere asigură o rezistență ridicată împotriva deteriorărilor mecanice
Cărucior ESD antistatice picking cu polițe înclinabile (ajustare oscilație unghi):
- dimensiuni optime pentru lăzile Euro (EURO-recipiente)
- suprafețe de încărcare din plăci de lemn cu conducție electrică
- rafturi înclinabile pe cadru din oțel cornier cu marginea
- capacitatea de încărcare a raftului 50 kg
- rame laterale sudate cu bare orizontale la intervale de 150 mm, în care sunt înșurubate ramele rafturilor
- pentru o preluare comodă a bunurilor, fiecare raft poate fi înșurubat în una din cele trei poziții posibile:
> horizontal,
> la un unghi de 17°
> sau de 32°.
- 4 roți pivotante din care două cu sistem de blocare, diam. ø 165 mm pe jante din plastic cu rulmenți cu bile
- roți cu conducție electrică din cauciuc termoplastic plin gri, care nu lasă urme, rezistente la abraziune și netede la suprafață
- protecție pentru picior VARIOfit® la toate roțile
Dimensiuni/alti Parametri
| dimensiunea cărucioarelor Dimensiunea bazei în MM pentru o comparație rapidă | 1200 x 600 |
| suprafața de încărcare (L x l) | 1240 x 610 mm |
| număr polițe | 5 buc. |
| numărul de etaje | 5 buc. |
| greutate | 103 kg |
| sarcină nominală | 250 kg |
| sarcina nominală a poliței valabilă doar în cazul unei distribuții uniforme a sarcinii pe suprafața poliței | 50 kg |
| diametrul roții | 160 mm |
| înălţimea totală | 1700 mm |
| lăţimea exterioară | 665 mm |
| lungimea exterioară | 1350 mm |







