Cărucior ESD VARIOfit, zonă de protecție elctrostatică EPA, 2 polițe înclinabile 610x410 mm


Descriere
Cărucioarele ESD cu platformă și/sau platforme suprapuse etajate (polițe etajate) sunt o soluție esențială în protejarea echipamentelor electronice și asigurarea unui mediu de lucru sigur, prevenind defectarea componentelor sensibile la descărcări electrostatice.
- cărucioare anti-statice ESD, construcție sudată din profile de oțel, acoperită cu vopsea cu pulbere RAL7024 gri închis, cu suprafață conductivă electric
- în același timp, acoperirea cu pulbere asigură o rezistență ridicată împotriva deteriorărilor mecanice
Cărucior ESD antistatice picking cu polițe înclinabile (ajustare oscilație unghi):
- dimensiuni optime pentru lăzile Euro (EURO-recipiente)
- suprafețe de încărcare din plăci de lemn cu conducție electrică
- rafturi înclinabile pe cadru din oțel cornier cu marginea
- capacitatea de încărcare a raftului 50 kg
- cu două polițe înclinabile, înclinabilă la 15° sau 30°, pe cadru din oțel cornier cu marginea de 10 mm
- capacitatea de încărcare a raftului 50 kg
- înălțimea de încărcare: 220 / 670 / 1165 mm
- înălțime: 425 / 470 mm
- două roți fixe și două roți pivotante, pe jante din plastic cu rulmenți cu bile
- roți cu conducție electrică din cauciuc plin gri, care nu lasă urme
- 2 roți pivotante cu frână centrală EasySTOP și protecție pentru picioare VARIOfit®
Dimensiuni/alti Parametri
| dimensiunea cărucioarelor Dimensiunea bazei în MM pentru o comparație rapidă | 600 x 400 |
| suprafața de încărcare (L x l) | 610 x 410 mm |
| numărul de etaje | 3 buc. |
| greutate | 29,5 kg |
| sarcină nominală | 200 kg |
| sarcina nominală a poliței valabilă doar în cazul unei distribuții uniforme a sarcinii pe suprafața poliței | 50 kg |
| diametrul roții | 125 mm |
| înălţimea totală | 1185 mm |
| lăţimea exterioară | 455 mm |
| lungimea exterioară | 815 mm |









