Dulap tip seif - dulap de siguranță cu protecție contra incendiuluiv (LFS30P- EN15659 / S1-EN14450), 820 x 490 x 455 mm

Descriere
Rezistenţă la foc 30 de minute, conform EN 15659
Clasa de siguranță S1 conform standardului EN 14450
Dulap metalic de siguranță antifoc de birou tip seif ignifug - dulap metalic arhivă de siguranță cu protecție contra incendiului destinat păstrării documentelor importante. Dulap de siguranță tip seif ignifug cu protecție specifică la incendiu, la nivelul LFS30P conform EN 15659, adică protecție împotriva incendiului timp de 30 de minute pentru documentele de hârtie stocate în interior. Dulap antifoc ignifug cu protecție antiefracție - certificare S1 conform EN 14450:2006.
Ușile și corpul au pereți dubli, cu dimensiuni optimizate pentru păstrarea dosarelor de acte în format DIN A4. La seifuri ignifuge, antifoc cu lăţimea până la 700 mm - ușă cu un canat; la cele cu lăţimea de 950 mm - ușă cu două canaturi, unghi de deschidere maxim 180°.
Seifurile ignifuge sunt dotate în serie cu încuietoare tip seif și blocare cu bare; armături și balamale proeminente de 60 mm.
Standard cu găuri de ancorare în podea și în peretele posterior, precum și polițe reglabile pe înălțime.
Dimensiuni/alti Parametri
| configurația ușii | ușă batantă simplă |
| design | ignifug |
| număr polițe | 1 buc. |
| greutate | 84 kg |
| adâncime | 455 mm |
| adâncimea interioară | 293 mm |
| înălțime | 820 mm |
| înălțime interioară | 679 mm |
| lățime | 490 mm |
| lăţimea interioară | 355 mm |







