Container cu vană de colectare retenție, lxLxH: 1650x2440x2420 mm, podea grătar, gri RAL9007

Descriere
- construcție masivă, complet din metal
- podea tip grătar cu tavă colectoare de siguranță
- ușă blocabilă cu două canaturi
- opțional cu instalație electrică
Container cu vană de colectare, retenție. Container de depozitare ecologic, pentru depozitarea lichidelor periculoase pentru mediu, a substanțelor solide și a deșeurilor periculoase.
Construcție sudată cu vană colectoare (de captare) impermeabilă, acoperită cu un grătar galvanizat, care formează podeaua containerului; sarcina distribuită 1100 kg/m². Găurile de ventilație din pereții opuși asigură o ventilație naturală și împiedică formarea vaporilor periculoși. Standard cu ușă în două canaturi 2230 x 2000 mm în partea frontală, blocabilă prin zăvor de siguranță cu cilindru.
Construcție netedă, acoperită cu vopsea cu pulbere RAL 9007 gri.
Substanțele periculoase trebuie depozitate în recipiente corespunzătoare. La depozitarea lichidelor, conținutul total nu trebuie să depăşească de zece ori volumul tăvii colectoare; volumul acesteia trebuie deci să fie mai mare decât volumul fiecărui recipient.
Construcția containerului de depozitare este autoportantă, acesta poate fi plasat oriunde pe o suprafață solidă, fără a fi necesare fundații. Picioarele metalice permit transportarea cu stivuitorul, iar găurile de macara permit și mutarea cu o macara.
Containerul poate fi echipat cu o instalație electrică (lumină, punct de alimentare , întrerupător de curent, distribuție). Pentru acces facil, vă recomandăm o rampă (vezi accesorii).
La ofertele pentru containere pentru protecția mediului vă rugăm să aveți in vedere următoarele aspecte:
Prețurile includ deja costurile de transport.
Livrăm containerele pentru protecția mediului doar până la locația indicată, iar operațiunile și eventualele costuri privind descărcarea la locația dumneavoastră cad în sarcina dumneavoastră.
Vă rugăm să ne informați cu privire la modalitatea prin care veți asigura descărcarea containerului, respectiv cu motostivuitor sau cu macara.
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | gri RAL9007 ![]() |
| greutate | 630 kg |
| sarcină nominală poliță | 1100 kg/m² |
| Volum colectare | 450 l |
| înălțime interioară | 2000 mm |
| înălţimea exterioară | 2420 mm |
| lăţimea exterioară | 2440 mm |
| lăţimea interioară | 2250 mm |
| lungimea exterioară | 1650 mm |
| lungimea interioară | 1400 mm |
















