Raft metalic cu cutii de plastic și montare raft prin inserare în cleme CLIP, cutii tip sertare RackBox, modul raft adițional alăturat, HxLxl: 2000x1256x436 mm, nr. cutii - sertare 75 buc.

Descriere
Rafturi metalice cu inserare cu cleme CLIP si cu cutii din plastic de oraganizare depozitare. Raftul metalic este solid și stabil, datorită armăturilor diagonale de pe partea posterioară. Acestea se montează conform instrucțiunilor. Instalare foarte rapidă și ușoară - sistem de inserție fără îmbinări cu șuruburi. Stâlpi cu picioare care se pot ancora de podea.
Sistemul format din raftul de bază și rafturile de extensie permite realizarea de șiruri nelimitate de rafturi stabile, cu costuri foarte avantajoase.
Raftul adițional alăturat pentru extindere se compune din 2 stâlpi (picioare raft) și are același număr de polițe ca și raftul de bază pe care urmează să îl completeze prin prelungire (extindere), în continuarea sa.
adâncimea raft (exterioară) = adâncimea poliței + 36 mm
lungimea raft de bază (exterioară) = lăţimea poliței + 56 mm
lungimea raft adiţional (exterioară) = lăţimea poliței + 6 mm
Rafturi metalice cu cutii din plastic organizator de depozitare RackBox din polipropilenă albastră, material rezistent la șocuri și agenți chimici, interval de rezistență la temperatură: de la -5°C până la +60°C. Înălțimea standard 95 mm.
Rafturi metalice cu cutii din plastic. Adâncime raft 400 mm
Dimensiuni/alti Parametri
| design raft | raft adițional alăturat |
| suprafață superioară | zincat |
| număr polițe | 16 buc. |
| numărul de recipiente | 75 buc. |
| sarcina nominală a câmpului raftului | 1100 kg |
| sarcina nominală a poliței valabilă doar în cazul unei distribuții uniforme a sarcinii pe suprafața poliței | 80 kg |
| adâncimea poliței | 400 mm |
| înălţimea totală | 2000 mm |
| lăţimea poliței | 1250 mm |







