Cărucior (liză) - anvelope VARIOfit, cap. port. 200 kg, înălțime 1275-1900mm, anvelopă din bandaj cauciuc și roți de sprijin pentru poziția orizontală


Descriere
- cărucior liză VARIOfit pentru anvelope cu diametrul de 540–820 mm
- lizele pentru anvelope sunt echipate cu un sistem de pârghie și amortizoare pneumatice pentru reglarea pieselor de reazem inferioare (funcția de deschidere și de prindere în funcție de dimensiunile anvelopelor ce urmează a fi transportate)
- construcție din oțel tubular cu ghidon mare, acoperit cu plastic, pentru o manevrare ușoară
- datorită formei speciale a osiei roților, centrul de greutate este mai aproape de axul roții, rezultând o funcție ușoară de basculare
- construcție acoperită cu vopsea cu pulbere, într-o combinație de albastru RAL5010 și roșu RAL3020
- roți cu rulmenți de înaltă calitate
Ca standard, oferim o garanție de 3 ani la construcție și 12 luni la piesele de uzură, cum ar fi barele cu gaz și anvelopele.
- cu extensie telescopică (extensibil în 4 trepte) pentru transportul a maximum 8 anvelope, lățime max. 245 mm
- 2 roți pivotante rabatabile
Dimensiuni/alti Parametri
| construcție - material | oțel |
| culoare | albastru RAL5010 ![]() |
| roți | cauciuc plin |
| greutate | 29,5 kg |
| sarcină nominală | 200 kg |
| adâncime | 740 mm |
| înălţimea totală | 1900 mm |
| lăţimea exterioară | 705 mm |
















