Cărucior ESD cu polițe VARIOfit pentru zone de protecţie electrostatică (electrostatic protected areas EPA), 3 etaje, 850 x 500 mm. cap. port. 250 kg


Descriere
Cărucioarele ESD cu platformă și/sau platforme suprapuse etajate (polițe etajate) sunt o soluție esențială în protejarea echipamentelor electronice și asigurarea unui mediu de lucru sigur, prevenind defectarea componentelor sensibile la descărcări electrostatice.
- cărucioare anti-statice ESD, construcție sudată din profile de oțel, acoperită cu vopsea cu pulbere RAL7024 gri închis, cu suprafață conductivă electric
- în același timp, acoperirea cu pulbere asigură o rezistență ridicată împotriva deteriorărilor mecanice
- cărucior ESD antistatice cu platforme suprapuse (suprafațe de încărcare etajate tip polițe) din plăci de lemn cu conducție electrică
- rafturi ESD mobile tip cărucior, cu cadru de unghi din oțel
- două roți fixe și două roți pivotante, pe jante din plastic cu rulmenți cu bile
- roți cu conducție electrică din cauciuc plin gri, care nu lasă urme
- 2 roți pivotante cu frână centrală EasySTOP și protecție pentru picioare VARIOfit®
- înălțimea dintre rafturi 260 mm
Dimensiuni/alti Parametri
| dimensiunea cărucioarelor Dimensiunea bazei în MM pentru o comparație rapidă | 850 x 500 |
| suprafața de încărcare (L x l) | 850 x 500 mm |
| numărul de etaje | 3 buc. |
| greutate | 50 kg |
| sarcină nominală | 250 kg |
| sarcina nominală a poliței valabilă doar în cazul unei distribuții uniforme a sarcinii pe suprafața poliței | 80 kg |
| diametrul roții | 160 mm |
| înălţimea totală | 986 mm |
| lăţimea exterioară | 500 mm |
| lungimea exterioară | 910 mm |







