BigBox pliabil din polietilenă, perete plin, 1200 x 1000 x 790 mm, cu roți

Descriere
- înălţimea lăzilor de transport pliate este de doar 420 mm
- se desfac și se pliază repede
BigBox (Bencuri plastic transport) pliabili din polietilenă tip lăzi de transport sunt adecvate pentru depozitarea și transportul produselor ambalate și așezate liber. Container pliabil plastic de stocare depozitare transport din polietilenă oferă avantajul reducerii volumului în timpul transportului, manipulării și depozitării lăzilor goale.
Pliate au înălțimea de doar 420 mm.
Sunt fabricate din polietilenă de înaltă presiune, rezistentă la impact și intemperii.
Capacitatea portantă a lăzilor de transport este de 500 kg, la stivuire până la 3750 kg. Pereții și fundul lăzilor de transport sunt fie închise, fie deschise (cu fante de aerisire). Lăzile de transport se livrează în variantele cu patru picioare, cu tălpi pentru raft pentru paleți, sau cu patru roți pivotante. Lăzi pliabile plastic stocare depozitare manipulare trasnport fără roți sunt stivuibile și cu capac.
Standard în culoarea gri.
Dimensiuni/alti Parametri
| cadru | cu roți |
| culoare | gri ![]() |
| design | podeaua și pereții plini |
| capacitate | 3750 kg |
| greutate | 43 kg |
| sarcină nominală | 250 kg |
| volum | 700 l |
| Înălțime (pliată) | 420 mm |
| înălțime interioară | 610 mm |
| înălţimea exterioară | 790 mm |
| lăţimea exterioară | 1000 mm |
| lăţimea interioară | 910 mm |
| lungimea exterioară | 1200 mm |
| lungimea interioară | 1110 mm |






