Dulap chimicale protecția mediului ignifug pentru reactivi accizi rezistenta 90 minute, compartiment 6 polițe si SL-compartiment 6 polițe


Descriere
- dulapuri chimicale Asecos pentru reactivi acizi baze și protecția mediului TIP 90 conform EN14470-1
- dulap de chimicale și protecția mediului cu marcaj GS/CE
Asecos Dulapuri pentru chimicale și protecția mediului pentru reactivi, acizi și baze pentru o stocare și depozitare avantajoasă, organizată, eficientă și în siguranță a substanțelor chimice periculoase, testate GS pentru depozitarea nerestricționată a materialelor inflamabile și agresive în zonele de lucru în conformitate cu EN 14470-1 și TRGS 510, cu o rezistență la foc de 90 de minute. Depozitare sigură și separată a acizilor, bazelor și a materialelor periculoase inflamabile într-un singur dulap.
Două compartimente de depozitare separate, cu perete despărțitor, rezistente la foc ce permit depozitarea acizilor, a bazelor și a materialelor inflamabile într-un singur dulap.
Nu există nici un miros neplăcut - sigiliile speciale din plastic împiedică evacuarea vaporilor periculoși din interiorul dulapului.
Construcție robustă: ușă dublă cu balamale, caroserie din tablă de oțel acoperită cu pulbere, elemente de siguranță montate în afara dulapului pentru protecție împotriva coroziunii.
2 in 1: 2 compartimente (separat vertical) permit depozitarea lichidelor inflamabile și a substanțelor chimice agresive într-un singur dulap.
Întotdeauna închis (compartiment pentru uși rabatabile): închiderea automată a ușilor (TSA) eliberează ușa arestată după aproximativ 60 de secunde; semnal acustic și vizual înainte de închidere.
Aliniere ușoară: accesorii ajutătoare pentru a compensa podeaua neuniformă.
Ventilație: canalele de aer integrate sunt pregătite pentru conectare (DN 75) la un sistem de evacuare tehnic.
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare carcasă/corp | gri deschis RAL7035 ![]() |
| culoare ușă | gri deschis RAL7035 ![]() |
| numărul de sertare | 12 buc. |
| greutate | 420 kg |
| adâncime | 615 mm |
| adâncimea interioară | 520 mm |
| înălțime | 1968 mm |
| înălțime interioară | 1740 mm |
| lățime | 1200 mm |
| lăţimea interioară | 1050 mm |














