Dulap chimicale și protecția mediului cu rezistență sporită la foc, perete dublu, HxLxl: 1990x1000x450 mm, aerisitor 75 mm


Descriere
Dulapuri chimicale cu opțiune ventilație
- pereți și uși cu înveliș dublu și cu izolație internă.
- coloană de aerisire internă
Dulap pentru chimicale cu rezistență la foc - dulap potrivit pentru protecția mediului prin posibilitatea de stocare a substanțelor periculoase. Dulapurile sunt concepute pentru depozitarea uleiurilor, coloranților și altor lichide dăunătoare mediului. Carcasă și uși sudate din tablă dublă, grosimea 1,0 mm; spațiul intermediar este umplut cu vată minerală necombustibilă, care servește ca izolație la foc.
Uși încastrate cu sistem de închidere în două puncte. Spațiul liber dintre ușă și carcasă este etanșat cu o bandă specială neinflamabilă. Într-unul dintre colțurile din spate ale dulapului se află o coloană de aspirație cu două piese de capăt reglabile.
Cu ajutorul unui racord de aerisire din plafonul dulapului, diametru 75 mm, se poate conecta coloana la un dispozitiv de ventilație.
Dulapul este echipat cu polițe-tăvi colectoare din tablă, reglabile pe înălțime, având volumul de 8 litri și capacitatea de încărcare de 50 kg.
Construcție vopsită complet cu pulbere, culoarea gri deschis RAL 7035.
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare carcasă/corp | gri deschis RAL7035 ![]() |
| culoare ușă | gri deschis RAL7035 ![]() |
| număr polițe | 5 buc. |
| greutate | 120 kg |
| sarcina nominală a poliței valabilă doar în cazul unei distribuții uniforme a sarcinii pe suprafața poliței | 50 kg |
| sarcină nominală carcasă | 500 kg |
| adâncime | 450 mm |
| înălțime | 1990 mm |
| lățime | 1000 mm |










