Dulap chimicale Asecos HxLxl 630x1100x500 mm tip ignifug 30 minute dulap protecția mediului si pentru reactivi accizi baze substanțe inflamabile periculoase, 2 sertare


Descriere
Asecos Dulapuri pentru chimicale și protecșia mediu pentru depozitarea stocarea în siguranță a lichidelor inflamabile, substanțelor chimice și altor materiale periculoase pentru mediu, direct la locul utilizării, de ex. sub masa de lucru.
Dulap de chimicale și protecția mediului iguranță ignifug pentru substanțe lichide inflamabile. Construcție stabilă din oțel cu izolație de protecție împotriva incendiilor, plastifiată - standard în gri deschis RAL7035. Echipată cu racord de aerisire la partea din spate (diametru exterior ø 75 mm). Pentru un acces mai bun la toate recipientele depozitate, dulapurile sunt prevăzute cu unul sau două sertare separate și cu tăvi pe role, silențioase. Podeaua dulapului îndeplinește funcția de tavă colectoare. Sertarele se blochează în orice poziție și sunt echipate cu închidere automată în caz de incendiu. Se închid prin încuietoare cilindrică.
Echipat cu roți (și panou de plintă) pentru o mișcare ușoară și frâne integrate pentru fixarea dulapului pe loc.
- protecție de cel puțin 30 de minute, conform standardului EN 14470-1
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare carcasă/corp | gri deschis RAL7035 ![]() |
| culoare ușă | gri deschis RAL7035 ![]() |
| numărul de sertare | 2 buc. |
| capacitate portantă sertar | 50 kg |
| greutate | 120 kg |
| volum poliță tip tavă de colectare | 11,5 l |
| rezistență la foc | 30 min. |
| adâncime | 500 mm |
| adâncime sertar | 442 mm |
| înălțime | 630 mm |
| înălțime | 470 mm |
| lățime | 1100 mm |
| lăţime sertar | 442 mm |




