Dulap chimicale și protecția mediului pentru reactivi accizi baze substanțe acide și alcaline, HxLxl: 1970x605x600 mm


Descriere
- dulap pentru chimicale și protecția mediului cu marcaj GS
- dulap de chimicale și protecția mediului pereți și uși în execuție cu înveliș dublu
Dulap pentru chimicale și protecția mediului pentru stocare și depozitarea avantajoasă, organizată, eficientă și în siguranță de reactivi chimici, acizi și baze. Dulap metalic pentru laborator acizi si baze - substanțe acide și alcaline - cu carcasă interioară realizată din panouri din material special acoperite cu melamină, cu rezistență chimică ridicată, carcasă exterioară din tablă de oțel acoperită cu rășină epoxidică, culoarea gri deschis RAL 7035. Etanșarea din plastic suplimentară pe perimetru previne evacuarea vaporilor nocivi și agresivi din interior în spațiile de lucru. Dulapuri de siguranță pentru acizi și baze - dulapuri pentru chimicale acizi și baze - echipate cu tăvi de extragere; capacitatea de încărcare pe tavă 25 kg, fiecare are o tavă colectoare detașabilă de 430 x 475 mm, volum 15 l, din polietilenă rezistentă la substanțe chimice. Uși cu încuietoare cilindrică - mecanismul de blocare din metal este amplasat în afara spațiului de depozitare și astfel este protejat împotriva vaporilor agresivi ai substanțelor depozitate.
Dulap înalt, cu două compartimente de depozitare ermetic separate, având fiecare o ușă si trei tăvi de extragere. Într-un compartiment se pot depozita acizi, în celălalt baze. Dulapul este prevăzut cu șuruburi de nivelare. Orificiile de ventilație se află în plafonul dulapului, inclusiv un racord cu Ø 75 mm pentru conectarea unui ventilator de aspirație.
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare carcasă/corp | gri deschis RAL7035 ![]() |
| culoare ușă | gri deschis RAL7035 ![]() |
| număr polițe | 6 buc. |
| greutate | 137 kg |
| sarcina nominală a poliței valabilă doar în cazul unei distribuții uniforme a sarcinii pe suprafața poliței | 25 kg |
| Volum colectare | 15 l |
| adâncime | 600 mm |
| adâncimea interioară | 565 mm |
| înălțime | 1970 mm |
| înălțime interioară | 930 mm |
| lățime | 605 mm |
| lăţimea interioară | 485 mm |






