Cărucior de atelier cu polițe VARIOfit cu 2 etaje și vană tip tavă cuvă de captare colectare retenție cu grătar, 1000x600 mm, cap. port. 250 kg


Descriere
Cărucioare cu polită tip vană cuvă de captare retentie pentru montaj asamblare service, etc pentru lucrări de asamblare mentenată reparatii intretinere unde se dorește eviatrea scurgerilor nedorite de ulei sau alt lichid.
Cărucior metalic cu polițe etajate tip cuvă vană tavă captare și retenție VARIOfit
- construcție din oțel, capacitatea portantă 250 kg
- acoperită cu vopsea cu pulbere RAL5010 albastru
- două roți fixe și două roți pivotante, diametrul Ø 125 mm, cu frână centralizată EasySTOP, protecție pentru picioare și rulmenți
- roți cu bandaje din cauciuc gri, care nu lasă urme
Frână centralizată EasySTOP în comparație cu frâna clasică pe roată - funcționarea EasySTOP este mult mai ușoară și mai comodă. După acționarea frânei centralizate, roțile pivotante sunt frânate în orice poziție. O blocare rapidă se realizează prin acționarea ușoară a pedalei în zona de operare a căruciorului sub suprafața de încărcare. Eliberarea are loc prin ridicarea pedalei.
Cărucior cu tavă colectoare superioară și grătar galvanizat, dimensiunea ochiului de plasă 30x30 mm. Tavă colectoare din tablă de oțel, de 100 mm înălțime, cu robinet de scurgere.
- înălțimea de încărcare: 210 / 930 mm
- înălțime: 595 mm
Dimensiuni/alti Parametri
| dimensiunea cărucioarelor Dimensiunea bazei în MM pentru o comparație rapidă | 1000 x 600 |
| suprafața de încărcare (L x l) | 997 x 597 mm |
| numărul de etaje | 2 buc. |
| greutate | 58 kg |
| sarcină nominală | 80 kg |
| diametrul roții | 125 mm |
| înălţimea totală | 1020 mm |
| lăţimea totală | 610 mm |
| lungimea totală | 1125 mm |











