Cărucior de atelier cu polițe VARIOfit cu 2 polițe vană colector, 1000 x 600 mm, cap. port. 250 kg


Descriere
Cărucioare cu polită tip vană cuvă de captare retentie pentru montaj asamblare service, etc pentru lucrări de asamblare mentenată reparatii intretinere unde se dorește eviatrea scurgerilor nedorite de ulei sau alt lichid.
Cărucior metalic cu polițe etajate tip cuvă vană tavă captare și retenție VARIOfit
- construcție din oțel, capacitatea portantă 250 kg
- acoperită cu vopsea cu pulbere RAL5010 albastru
- două roți fixe și două roți pivotante, diametrul Ø 125 mm, cu frână centralizată EasySTOP, protecție pentru picioare și rulmenți
- roți cu bandaje din cauciuc gri, care nu lasă urme
Frână centralizată EasySTOP în comparație cu frâna clasică pe roată - funcționarea EasySTOP este mult mai ușoară și mai comodă. După acționarea frânei centralizate, roțile pivotante sunt frânate în orice poziție. O blocare rapidă se realizează prin acționarea ușoară a pedalei în zona de operare a căruciorului sub suprafața de încărcare. Eliberarea are loc prin ridicarea pedalei.
- cu două tăvi de oțel 995x595 mm, înălțime perete lateral 25 mm- înălțimea de încărcare: 210 / 845 mm
- înălțime: 585 mm
Dimensiuni/alti Parametri
| dimensiunea cărucioarelor Dimensiunea bazei în MM pentru o comparație rapidă | 1000 x 600 |
| suprafața de încărcare (L x l) | 995 x 595 mm |
| numărul de etaje | 2 buc. |
| greutate | 37 kg |
| sarcină nominală | 80 kg |
| diametrul roții | 125 mm |
| înălţimea totală | 845 mm |
| lăţimea totală | 610 mm |
| lungimea totală | 1170 mm |





