Roata pivotanta de transport cu dispozitiv de blocare, janta aluminiu, bandaj poliuretan diametru 100 mm, cap. port. 280 kg

Descriere
Roată din poliuretan dur cu rulemnt și carcasă din tablă de oțel presată, galvanizată. Sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șurub și piuliță. Jante din aluminiu, rulmenți. Suprafețe de rulare din poliuretan turnat de cea mai înaltă calitate - duritate 95 +/- 3 Shore A. Roți pivotante cu frână dublă, care blochează atât roata, cât și inelul rotativ, cu coroană dublă cu bile în capul rotativ.
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată pivotantă cu frână dublă |
| dimensiune placă | 105 x 85 mm |
| distanța dintre găurile pentru șuruburi | 80 x 60 mm |
| fixare | cu placă de fixare |
| roată - suprafață de contact | poliuretan |
| sarcină nominală | 280 kg |
| diametrul găurii | 8 mm |
| diametrul roții | 100 mm |
| înălțime | 137 mm |
| lăţimea roții | 40 mm |



