Roată pivotantă, jantă aluminiu, bandaj poliuretan, diametru Ø 80 mm, cap. port. 250 kg

Descriere
Roată din poliuretan dur cu rulemnt și carcasă din tablă de oțel presată, galvanizată. Sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șurub și piuliță. Jante din aluminiu, rulmenți. Suprafețe de rulare din poliuretan turnat de cea mai înaltă calitate - duritate 95 +/- 3 Shore A. Roți pivotante cu frână dublă, care blochează atât roata, cât și inelul rotativ, cu coroană dublă cu bile în capul rotativ.
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată pivotantă |
| dimensiune placă | 105 x 85 mm |
| distanța dintre găurile pentru șuruburi | 80 x 60 mm |
| fixare | cu placă de fixare |
| roată - suprafață de contact | poliuretan |
| sarcină nominală | 250 kg |
| diametrul găurii | 8 mm |
| diametrul roții | 80 mm |
| înălțime | 127 mm |
| lăţimea roții | 40 mm |



