Roată fixă cu furcă, jantă aluminiu, bandaj poliuretan, diametru Ø 150 mm, cap. port. 550 kg

Descriere
Roată din poliuretan dur cu rulemnt și carcasă din tablă de oțel presată, galvanizată. Sistem de prindere tip placă cu fixarea în flanșă prin șurub și piuliță. Jante din aluminiu, rulmenți. Suprafețe de rulare din poliuretan turnat de cea mai înaltă calitate - duritate 95 +/- 3 Shore A. Roți pivotante cu frână dublă, care blochează atât roata, cât și inelul rotativ, cu coroană dublă cu bile în capul rotativ.
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată cu furcă fixă |
| dimensiune placă | 135 x 110 mm |
| distanța dintre găurile pentru șuruburi | 104 x 78 mm |
| fixare | cu placă de fixare |
| roată - suprafață de contact | poliuretan |
| sarcină nominală | 550 kg |
| diametrul găurii | 11 mm |
| diametrul roții | 150 mm |
| înălțime | 200 mm |
| lăţimea roții | 50 mm |



