Butoi cu capac detașabil, HDPE, capacitate 220 l

Descriere
Pentru transportarea sigură a substanțelor periculoase lichide, produselor în vrac, foarte vâscoase - certificare ONU.
- din polietilenă de înaltă densitate (HDPE/PEID - polietilenă de înaltă/mare densitate: poliolefine), adecvată pentru alimente
- ușoare, stabile, practice
- cu posibilitate de etanșare
Bidon plastic cu cerc cu capac detașabil, fixat cu un inel de prindere galvanizat cu închizătoare cu pârghie, etanșare sigură.
Deschiderea largă de umplere permite golirea completă și curăţarea ușoară.
Dimensiuni/alti Parametri
| mânere | nu |
| material | plastic |
| UN-Code | UN 1H2/X318/S |
| volum | 220 l |
| deschidere medie de umplere | 471 mm |
| înălţimea exterioară | 975 mm |
| lăţimea exterioară | 590 mm |
| lungimea exterioară | 590 mm |



