Butoi cu capac detașabil, HDPE, capacitate 150 l

Descriere
Pentru transportarea sigură a substanțelor periculoase lichide, produselor în vrac, foarte vâscoase - certificare ONU.
- din polietilenă de înaltă densitate (HDPE/PEID - polietilenă de înaltă/mare densitate: poliolefine), adecvată pentru alimente
- ușoare, stabile, practice
- cu posibilitate de etanșare
Bidon plastic cu cerc cu capac detașabil, fixat cu un inel de prindere galvanizat cu închizătoare cu pârghie, etanșare sigură.
Deschiderea largă de umplere permite golirea completă și curăţarea ușoară.
Dimensiuni/alti Parametri
| mânere | nu |
| material | plastic |
| UN-Code | UN 1H2/X225/S |
| volum | 150 l |
| deschidere medie de umplere | 395 mm |
| înălţimea exterioară | 965 mm |
| lăţimea exterioară | 503 mm |
| lungimea exterioară | 503 mm |



