Dulap chimicale Asecos pentru butoaie HxLxl 2225x1555x1015 mm dulap protectia mediului, culoare gri, culoare gri


Descriere
Asecos Dulapuri pentru chimicale și protecția mediului pentru depozitarea organizată și în siguranță a butoaielor și bidoanelor
- dulapuri de chimicale și mediu pentru butoaie cu lichide inflamabile și oxidante
- rezistență la foc 90 de minute (DIN EN 14470-1)
- construcție stabilă din tablă de oțel, tablă de oțel fin acoperită cu plastic, culoare gri RAL7035
- izolație de protecție împotriva incendiilor
- racord de aer evacuat în acoperișul dulapului, diametru 75 mm (pentru un sistem de ventilație externă - accesorii)
- conexiune la pământ în interior și în exterior
- ușă dublă cu închidere automată în caz de incendiu
- deschidere ușă 100% cu blocare, blocare de siguranță
- vană de retenție colectare inferioară tip cuvă, capacitate 220 litri, zincată, detașabilă
Accesorii:
- poliță, capacitate de încărcare 75 kg, reglabile în trepte de 32 mm
- dispozitiv de aerisire ventilare
Dimensiuni/alti Parametri
| configurația ușii | ușă batantă dublă |
| culoare carcasă/corp | gri deschis RAL7035 ![]() |
| culoare ușă | gri deschis RAL7035 ![]() |
| număr polițe | 1 buc. |
| greutate | 1100 kg |
| Volum colectare | 220 l |
| rezistență la foc | 90 min. |
| adâncime | 1015 mm |
| adâncimea interioară | 860 mm |
| înălțime | 2225 mm |
| înălțime interioară | 1545 mm |
| lățime | 1555 mm |
| lăţimea interioară | 1380 mm |






