Container, lxLxH: 2438x2200x2260 mm, podea lemn, culoare exterioară verde RAL6029

Descriere
- container din oțel cu spațiu mare pentru diverse scopuri
- execuție robustă
Construcție sudată din tablă de oțel de calitate ridicată, cadru solid, grosimea 2-3 mm; în plus, pereții cu grosimea de 1,5 mm sunt armați cu nervuri. Containerul gol poate fi manipulat și cu un stivuitor. Aerisire continuă (4x5 guri de aerisire, diametrul 10 mm).
Uși cu două canaturi, cu etanșare din cauciuc negru pe perimetru, care pot fi blocate cu ajutorul unei pârghii. Cu pregătire pentru ochiuri de lacăt.
Se pot stivui pe maxim 3 nivele. Se pot introduce unul în altul - un container mai mic poate fi introdus în modulul container mai mare.
Vopsit la exterior și în interior, cu suprafață netedă și ușor de îngrijit. La interior în gri deschis RAL 7035, culoarea exteriorului se poate alege din oferta standard (combinație specială de culori, la cerere).
ATENTIE! Nu se asigură descărcarea. Descărcarea cade în sarcina beneficiarului, astfel, ca și beneficiar trebuie să vă asigurați că dispuneți de spațiul necesar pentru executarea manevrelor de descărcare, dar și de echipamentele și dispozitivele necesare asigurării descărcării, respectiv macara, etc.
Recomandarea noastră
Contra cost, containerul poate fi echipat cu o instalație electrică (prize la 380 V și 220 V, tuburi fluorescente, comutator) și un capac de siguranță pentru lacăt. Vă rugăm să contactați departamentul nostru de vânzări.
Cu găuri de macara la colțurile containerului.
Podea din lemn, din placaj impermeabil, grosime 20 mm.Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | verde RAL6029 ![]() |
| poliță | poliță din lemn |
| greutate | 630 kg |
| sarcină nominală | 3500 kg |
| sarcină nominală poliță | 750 kg/m² |
| înălțime interioară | 2050 mm |
| înălţimea exterioară | 2260 mm |
| lăţimea exterioară | 2200 mm |
| lăţimea interioară | 2106 mm |
| lungimea exterioară | 2438 mm |
| lungimea interioară | 2275 mm |














