Roată pivotantă pentru aparate cu frână, diametru Ø 100 mm, tip prindere - sistem tip placă, cap. port. 80 kg

Descriere
- Fixarea în flanșă prin șurub și piuliță
- Roata este disponibilă în 2 variante constrcutive, 2 modele în funcție de tipul sistemului de prindere, și anume sistem tip placă sau sistem tip alezaj pentru bolț cu orificiul posterior din tablă de oțel zincată și coroană dublă cu bile în capul rotativ
- Roata este asamblată prin intermediul unui șurub și unei piulițe
- Janta din polietilenă, suprafața de rulare din cauciuc gri elastic, fără crăpare - care nu lasă urme
- Sistem de prindere tip placă - fixare cu ajutorul placii de montare și patru șuruburi
Dimensiuni/alti Parametri
| design | roată pivotantă cu frână dublă |
| dimensiune placă | 95 x 75 mm |
| distanța dintre găurile pentru șuruburi | 75 x 45 mm |
| fixare | cu placă de fixare |
| roată - suprafață de contact | cauciuc gri |
| sarcină nominală | 80 kg |
| diametrul găurii | 9 mm |
| diametrul roții | 100 mm |
| înălțime | 137 mm |
| lăţimea roții | 30 mm |



