Rolă bandă PP 12 x 0,7 mm, neagră, 2 role de 2500 m

Descriere
Benzile din polipropilenă (benzi PP) sunt adecvate pentru legarea cutiilor de carton în scopul transportării sau pentru legarea produselor ușoare pe paleți. Datorită structurii, lucrul cu acestea este foarte sigur și, datorită raportului bun calitate-preț, sunt printre cele mai utilizate benzi de legare.
Dimensiuni/alti Parametri
| culoare | negru ![]() |
| unitate de ambalare - set | 2 buc. |
| greutate | 27,8 kg |
| lungime de desfășurare | 2500 m |
| diametru interior al rolei | 200 mm |
| grosimea benzii | 0,7 mm |
| lățimea benzii | 12 mm |
| tensiune | 2200 N |




